იმერეთის რეგიონში ახალგაზრდებთან გაცნობითი შეხვედრები გაიმართა
24-26 მარტს, ორგანიზაციამ "კოალიცია დამოუკიდებელი ცხოვრებისათვის" პროექტის "მოწყვლადი ახალგაზრდების ინკლუზიის მხარდაჭერა იმერეთის რეგიონში" ფარგლებში, იმერეთის რეგიონში ახალგაზრდებთან გაცნობითი შეხვედრები გაიმართა.
შეხვედრების მიზანი იყო ახალგაზრდებისთვის პროექტის ფარგლებში დაგეგმილი ღონისძიებების გაცნობა, სამოქალაქო საზოგადოების ჩართულობის მნიშვნელობის შესახებ ინფორმაციის გაზიარება და შემდგომ აქტივობებში მონაწილეობის მსურველთა იდენტიფიცირება.
შეხვედრებს ფასილიტატორები გიორგი ძნელაძე და დავით ბიბილეიშვილი უძღვებოდნენ. შეხვედრები ჩატარდა 'საერთაშორისო განათლებისა და განვითარების აკადემიასთან" თანამშრომლობით.  პროექტი მიზნად ისახავს იმერეთის რეგიონის ახალგაზრდების მობილიზებას და მათი ჩართულობის მხარდაჭერას დემოკრატიულ და სოციალურ ცხოვრებაში.
მოსალოდნელი შედეგები ითვალისწინებს, ერთის მხრივ, ახალგაზრდების მობილიზებას და მათი უნარების გაუმჯობესებას ჩართულობისა და გადაწყვეტილების მიღების პროცესში მონაწილეობის საკითხებში, ხოლო მეორეს მხრივ, ინიციატივების მომზადებას ადგილობრივი ბიუჯეტის პროგრამებზე.
აქტივობა ორგანიზებულია პროექტის "EU4Youth: ახალგაზრდების ჩართულობა და გაძლიერება" ფარგლებში, რომელიც დაფინანსებულია  ევროკავშირისა და გერმანიის ეკონომიკური თანამშრომლობისა და განვითარების სამინისტროს (BMZ) მიერ.

From March 24 to 26, the organization "Coalition for Independent Living" held introductory meetings with young people in the Imereti region as part of the project "Support the inclusion of disadvantaged youth in Imereti region.”
The purpose of the meetings was to introduce participants to the planned activities of the project, share information about the importance of civil society engagement, and identify those interested in participating in future activities. The meetings were facilitated by Giorgi Dzeneladze and Davit Bibileishvili and were conducted in collaboration with the "International Education and Development Academy".
The project aims to mobilize young people in the Imereti region and support their engagement in democratic and social life. Expected outcomes include mobilizing young people and enhancing their skills in participation and decision-making processes, as well as developing initiatives related to local budget programs.
This activity was organized with the financial support of the European Union and the government of the Federal Republic of Germany within the project "EU4Youth: Youth Engagement and Empowerment" Its contents are the sole responsibility of the author and do not reflect the views of the European Union or the Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ).